Historia firmy bezet

Firma "BeZet" powstała w 1973 roku. Założycielem jej był Bogdan Zakrzewski. Początki produkcji to gipsowe figurki i plakietki, których głównym odbiorcą był ówczesny potentat w dziedzinie handlu precjozami "VERITAS"

Firma rozwijała się w sposób bardzo dynamiczny. Bogdan Zakrzewski jednak ciągle poszukiwał nowych wyzwań, z czasem pojawiły się więc nowe produkty wymagające zupełnie innych technologii oraz użycia zupełnie innych materiałów.

W latach 80-tych filarem produkcji firmy stały się wazony, gazony oraz figury Matki Boskiej i Pana Jezusa odlewane z betonu. Figury te jednak były bardzo ciężkie, tak zrodził się pomysł wykorzystania żywic poliestrowych. Pan Zakrzewski tym razem podjął wyzwanie i w niedługim czasie w zakładzie ruszyła produkcja z wykorzystaniem zupełnie nowej technologii. Okres ten można uznać jako początek późniejszej epoki "KRASNALI". Epoka ta przez kilka lat później pozwoliła żyć i utrzymywać się większości rodzin w Nowej Soli. Jednak to nie powstrzymało właściciela zakładu w poszukiwaniu nowych rozwiązań tak technologicznych, jak i zmiany materiałów wykorzystywanych do produkcji.

Wszystko po to, aby ciągle podnosić jakość oferowanych przez firmę produktów. Zdobyci dzięki temu na początku lat 90-tych klienci z Niemiec, Belgii, Holandii, Anglii, Francji i Włoch są stałymi odbiorcami do dnia dzisiejszego, mimo, że "BeZet" nie jest już od wielu lat producentem krasnali.

Dzisiaj firma "BeZet" z wykorzystaniem nowych materiałów i technologii (kolejnych w historii zakładu) produkuje wiele modeli figur dekoracyjnych, oraz różnego rodzaju fontanny ogrodowe.

Od roku 1996 firmę prowadzi już syn założyciela- Adam Zakrzewski, Który podobnie jak jego ojciec prowadzi zakład na bazie wieloletnich tradycji i z dbałością o jakość oferowanych produktów, ku zadowoleniu klientów.

Adam Zakrzewski

Guest stat: 2492