Poznajmy się

Historia marki Bezet

     Firma „BeZet” powstała w 1973 roku, a jej założycielem był Bogdan Zakrzewski. Początkowo skupiała się na produkcji gipsowych figur i plakietek, które sprzedawane były głównie ówczesnemu liderowi branży jubilerskiej, firmie „VERITAS”.
     Jednak firma rozwijała się bardzo dynamicznie. Bogdan Zakrzewski nieustannie poszukiwał nowych wyzwań, co skutkowało wprowadzeniem nowych, bardziej zaawansowanych technologicznie produktów, które wymagały zastosowania zupełnie innych materiałów. Tak oto, w latach 80-tych filarem produkcji firmy stały się wazony, gazony oraz figury Matki Boskiej i Pana Jezusa odlewane z betonu. Figury te jednak były bardzo ciężkie, to wtedy zrodził się pomysł wykorzystania żywic poliestrowych. Pan Zakrzewski tym razem podjął wyzwanie i w niedługim czasie w zakładzie ruszyła produkcja z wykorzystaniem zupełnie nowej technologii. Warto zaznaczyć, że w tamtym okresie nasz zakład był pierwszym i jedynym produkującym figury z żywicy. Po udostępnieniu nowej technologii kilku osobom, w Nowej Soli jeden po drugim zaczęły powstawać zakłady. W ciągu pół roku, od 15 maja do listopada 1993 roku powstało ponad 200 nowych zakładów. Okres ten można uznać jako początek późniejszej epoki „KRASNALI”. Epoka ta przez kilka lat później pozwoliła żyć i utrzymywać się większości rodzin w Nowej Soli.
     Jak by nie było, to nie powstrzymało właściciela zakładu w poszukiwaniu nowych rozwiązań tak technologicznych, jak i zmiany materiałów wykorzystywanych do produkcji. Wszystko po to, aby ciągle podnosić jakość oferowanych przez firmę produktów. Zdobyci dzięki temu na początku lat 90-tych klienci z Niemiec, Belgii, Holandii, Anglii, Francji i Włoch są stałymi odbiorcami do dnia dzisiejszego, mimo, że „BeZet” nie jest już od wielu lat producentem krasnali. Dzisiaj firma „BeZet” z wykorzystaniem nowych materiałów i technologii (kolejnych w historii zakładu) produkuje wiele modeli figur dekoracyjnych w tym indywidualne projekty naszych klientów, a także różnego rodzaju dekoracje ogrodowe. Od roku 1996 firmę prowadzi już syn założyciela Adam Zakrzewski, Który podobnie jak jego ojciec prowadzi zakład na bazie wieloletnich tradycji i z dbałością o jakość oferowanych produktów, ku zadowoleniu klientów. Na dzień dzisiejszy w firmie pracuje również dwóch synów Adama- Adrian i Arkadiusz Zakrzewscy, kontynuując rodzinną tradycję.